התקשרו לייעוץ משפטי לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 053-7458758
דף הבית 
לייעוץ אישי עם עו"ד משה דדון מלא/י את הפרטים הבאים:
שם*:
אימייל*:
טלפון*:
הודעה*:
קוד אבטחה*  
 
קוד אבטחה*:
* השדות המסומנים הינם שדות חובה

רשלנות רפואית

לא אחת אנו פונים לקבל טיפולים ושירותים רפואיים, ולצערנו לא אחת ישנם מקרים בהם ניתן שירות רשלני. במקרים אלו, בהם אנו נפגעים, עלינו להיעזר בעורך דין מנוסה.

סעיפים 35 ו 36 של פקודת הנזיקין הרלוונטים במקרה שבנדון מגדירים את המונח 'רשלנות' כך :

35.רשלנות
עשה אדם מעשה שאדם סביר ונבון לא היה עושה באותן נסיבות, או לא עשה מעשה שאדם סביר ונבון היה עושה באותן נסיבות, או שבמשלח יד פלוני לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות, שאדם סביר ונבון וכשיר לפעול באותו משלח יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות - הרי זו התרשלות; ואם התרשל כאמור ביחס לאדם אחר, שלגביו יש לו באותן נסיבות חובה שלא לנהוג כפי שנהג, הרי זו רשלנות, והגורם ברשלנותו נזק לזולתו עושה עוולה.

36. חובה כלפי כל אדם
החובה האמורה בסעיף 35 מוטלת כלפי כל אדם וכלפי בעל כל נכס, כל אימת שאדם סביר צריך היה באותן נסיבות לראות מראש שהם עלולים במהלכם הרגיל של דברים להיפגע ממעשה או ממחדל המפורשים באותו סעיף.

כלומר, רשלנות רפואית הינה מתן שירות רפואי לא סביר בהתאם לנסיבות, שגרם נזק תמידי לחולה ו\או למקבל השירות הרפואי. רשלנות רפואית עשויה להיגרם על ידי כל מטפל בשירותי הבריאות, ותוצאותיה עלולות להיות גם בלתי הפיכות. נפגעי רשלנות רפואית לא תמיד מכירים את זכויותיהם החוקיות לקבלת פיצוי בשל הנזק שנגרם להם, ולא יודעים כיצד להוכיח שהנזק נגרם בשל אותו טיפול רפואי לקוי. על כן, על הנפגעים להתייעץ עם עורך דין מנוסה ובקיא בדיני נזיקין בכדי שיוכיח קשר סיבתי בין הטיפול לנזק, וילווה את הנפגע עד לקבלת הפיצוי המגיע לו.

משרדנו עוסק ביעוץ, ביצוג ובטיפול במקרים של רשלנות רפואית. המשרד מלווה את הנפגע עד לקבלת הפיצוי המגיע לו.לקביעת פגישת הכוונה ויעוץ משפטי אנא התקשרו 053-7458758