התקשרו לייעוץ משפטי לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 053-7458758
דף הבית 
לייעוץ אישי עם עו"ד משה דדון מלא/י את הפרטים הבאים:
שם*:
אימייל*:
טלפון*:
הודעה*:
קוד אבטחה*  
 
קוד אבטחה*:
* השדות המסומנים הינם שדות חובה

דיני משפחה > הסכם ממון

לצד העלייה בשיעור הגירושין בישראל, הפכו הסכמי ממון לדבר שכיח יותר. מדובר בחוזה הנערך בכתב בין בני זוג שמטרתו להסדיר את ענייני הרכוש ביניהם , על פי הרצון האישי של כל אחד מהם. זאת בכדי להבטיח כי במקרה של פרידה לא יתעוררו מחלוקות קשות בין הצדדים. זוהי הדרך היחידה להסדיר חלוקת רכוש באופן שונה מזה הקבוע בחוק במקרה של סיום הנישואין.

זוגות רבים בוחרים לערוך הסכם ממון לקראת נישואיהם על מנת להקטין את סיכויי ההיווצרות של קונפליקטים עתידיים. עריכת הסכמי ממון בולטת בעיקר בקרב זוגות בעלי פערים כלכליים גדולים, ובקרב זוגות שבוחרים בדרכים 'לא קונבנציונליות' להתמסד, כמו אמנת נשואים, ידועים בציבור ועוד.

לקראת חתימה על הסכם ממון, הצדדים צריכים לבדוק איזה רכוש יש לכל אחד מהם מהתקופה שלפני הנישואין, ואיזה חלק ממנו בכוונתם להכניס לרכוש המשותף. במקרה של בעלות על עסק יש לאמוד את שוויו הכלכלי.

בכדי שיהיה להסכם הממון תוקף משפטי לכל דבר יש לאשרו בבית משפט לענייני משפחה . ללא אישור בית משפט לא ניתן לאכוף את ההסכם בהוצאה לפועל.

חשוב לדעת- נהוג לחשוב שניתן לחתום על הסכם ממון רק לפני נישואים- אך לא כך. גם זוגות שכבר נשואים יכולים לחתום על הסכם ממון, וכמו כן גם זוגות שאין בכוונתם להתמסד כדת אלא רק לחיות חיים משותפים.

הסכם ממון הוא אינו עניין של מה בכך, ולכן מומלץ לחתום עם עורך דין מנוסה הבקיא בדיני המשפחה, מתמחה בעריכת הסכמים ובעל ניסיון בעריכת הסכמים מסוג זה.לקביעת פגישת הכוונה ויעוץ משפטי אנא התקשרו 053-7458758