התקשרו לייעוץ משפטי לייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 053-7458758
דף הבית 
לייעוץ אישי עם עו"ד משה דדון מלא/י את הפרטים הבאים:
שם*:
אימייל*:
טלפון*:
הודעה*:
קוד אבטחה*  
 
קוד אבטחה*:
* השדות המסומנים הינם שדות חובה

דיני משפחה > מזונות ילדים

כשזוג בעל ילדים מחליט לפרק את התא המשפחתי, אחד הנושאים אליהם יש להתייחס הוא דמי מזונות לילדים. לצערנו, רק במקרים נדירים אין מחלוקות בין בני הזוג בנושא גובה דמי המזונות. במקרים אלו, הצדדים מגיעים להסכם לפיו ישולמו דמי מזונות קבועים לפי מדד המחירים לצרכן, זאת עד שהילדים מגיעים לגיל 18. במהלך שנות שירות החובה הצבאי של הילדים יעמדו דמי המזונות על כשליש מהסכום המקורי.

הסמכות לדון בענייני מזונות ילדים נתונה לבית המשפט לענייני משפחה, אלא אם שני הצדדים הסכימו כי בית הדין הרבני ידון בעניינם. דמי מזונות ילדים נקבעים על פי צרכי הילד ועל פי יכולת הוריו. לפי הדין העברי, האב חייב לשאת בצרכים ההכרחיים (ובהם מזון, ביגוד, חינוך, דיור..) של ילדיו עד הגיעם לגיל 15. באופן עקרוני, חובת האב כלפי ילדיו קודמת לזכותו לקיים את עצמו.

צרכים כמו חוגים, בילויים, נסיעות בארץ ובחו"ל וכיו"ב אינם נחשבים להכרחיים. לכן, ניתן לחייב את האב לממנם רק אם יש ביכולתו לעשות זאת, ורק אם ניתן להוכיח שבעבר נהנו הילדים מרמת חיים כזו.

כאשר מדובר בנישואי תערובת או בהורים שאינם יהודים המזונות נקבעים בצורה יותר שיוויונית. על פי החוק לתיקון דיני משפחה מזונות - מוטלת על ההורים חבות שווה כלפי ילדיהם באופן יחסי להכנסותיהם.

חשוב לדעת - זכות הילד למזונות אינה נובעת מקשר נישואים בין ההורים.


לקביעת פגישת הכוונה ויעוץ משפטי אנא התקשרו 053-7458758